– U fundamentów założycielskich Scope Fluidics leżało marzenie o stworzeniu platformy do realizacji ambitnych, przełomowych projektów technologicznych. Od lat systematycznie pracujemy nad osiągnięciem tego celu. Sprzedaż PCR|ONE (technologia rozwijana przez Curiosity Diagnostics – red.) przyniosła walidację naszego modelu biznesowego – tak transakcję komentował Piotr Garstecki, współzałożyciel, akcjonariusz i prezes Scope. Zapowiedział, że teraz spółka przyspieszy rozwój innych projektów, m.in. BacterOMIC.

– Nasze działania koncentrują się na tym, żeby skrócić drogę od selekcji nowego projektu do przeprowadzenia transakcji strategicznej. W najbliższych latach planujemy równoległy rozwój kilku projektów – zadeklarował prezes.

Te zapowiedzi wpisują się w opublikowaną kilka tygodni temu strategię. Jej główne cele to posiadanie do końca 2025 r. co najmniej pięciu nowych projektów, doprowadzenie do co najmniej dwóch transakcji strategicznych do końca 2028 r. oraz gotowość do przeprowadzania co najmniej jednej transakcji rocznie w latach 2029–2033 .

Spółka jest w dobrej kondycji finansowej. Po wypłacie dywidendy za 2022 r. będzie dysponowała około 95 mln zł gotówki, które powinny wystarczyć do rozwoju w perspektywie trzech lat. Zeszłoroczna transakcja sprawiła, że zainteresowanie spółką ze strony inwestorów mocno wzrosło. Teraz ich grono może być jeszcze szersze, bo Scope zmieniło rynek notowań i jest już na GPW.kmk

parkiet.com