Torpol optymistycznie o rynku kolejowym

Przybywa przetargów, PKP PLK odeszły od systemu rozstrzygania zachęcającego do wojny cenami. Grupa ma wypchany portfel, ale dalej zabiega o zamówienia.

Publikacja: 26.11.2024 06:00

Torpol optymistycznie o rynku kolejowym

Foto: materiały prasowe

Spowolnienie na kolejowym rynku inwestycyjnym prawdopodobnie za nami, są ogłaszane i zapowiadane nowe przetargi. Sytuacja mogłaby się jeszcze poprawić, gdyby organizatorzy przetargów kierowali się niedawnym wyrokiem TSUE pozwalającym ograniczać udział firm spoza UE w postępowaniach – a przynajmniej solidniej weryfikować takie podmioty. Tak o perspektywach mówił na telekonferencji prezes Torpolu Konrad Tuliński.

Torpol zgromadził na koniec września portfel zamówień o wartości prawie 4 mld zł, z czego 2,07 mld zł przypada na jeden kontrakt, który będzie realizowany do wiosny 2028 r. To o 33 proc. więcej niż rok wcześniej.

Pozostało jeszcze 83% artykułu
Skorzystaj z promocji i czytaj dalej!

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Budownictwo
Deweloperzy podsumowują sprzedaż mieszkań w I półroczu 2025 roku
Budownictwo
Czasy są dość frustrujące dla deweloperów
Budownictwo
Marek Wielgo, Rynekpierwotny.pl: Klienci czekają jeszcze z kupnem lokali, bo to się opłaca
Budownictwo
Murapol ze stabilną sprzedażą kwartalną, podtrzymuje cel na cały rok
Budownictwo
Presja na wzrost czy na spadek cen mieszkań? Przyjmowanie zakładów
Budownictwo
Mirbud z pierwszym kontraktem kolejowym