Tylko 29zł miesięcznie przez cały rok!
Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.
W poniedziałek notowania Unibepu i Budimeksu przewodziły spadkom w indeksie WIG-budownictwo, przy czym tradycyjnie ta druga firma, lider rynku, odpowiadała za gros wartości obrotów. Kurs Unibepu zniżkował o nawet ponad 7 proc., do 8,8 zł. Grupa przedstawiła wstępne wyniki finansowe za 2023 r. – poniosła duże straty, ale ma ambicje ustabilizowania sytuacji już w tym roku. Od maja ub.r. Unibepem kieruje – i zarządza jego transformacją – Dariusz Blocher, wcześniej szef Budimeksu. Menedżer prosił wtedy inwestorów o cierpliwość, bo samo ustawienie organizacyjne biznesu zajmie sześć–siedem kwartałów, a na pełną metamorfozę potrzeba trzech–czterech lat.
Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.
Zarząd spółki stawia przede wszystkim na produkty, które odpowiadają na realne potrzeby wykonawców i dystrybutor...
Pierwsza w giełdowej historii kwartalna strata, mimo dużego programu oszczędności, to zimny prysznic. Czy pomoże...
Piąta już obniżka stóp, ale przede wszystkim szeroko zakrojone akcje rabatowe, przyciągnęły klientów do biur spr...
W związku ze sprzedażą części biznesu grupa przechodzi reorganizację. Co to oznacza dla inwestorów?
Nieruchomościowa grupa zrolowała potężny pakiet obligacji, co pomaga w rozmowach z bankami o refinansowaniu kred...
Akcjonariusz większościowy Murapolu - AEREF V PL Inwestycje - zdecydował o przeprowadzeniu przyspieszonego proce...