Budujący w siedmiu miastach deweloper spodziewa się stabilnej sprzedaży w I połowie tego roku i widzi szanse na wzrost rynku w II półroczu. W 2022 r. Atal sprzedał 2091 mieszkań, o 51 proc. mniej niż rok wcześniej.
– W II połowie ubiegłego roku nasza sprzedaż ustabilizowała się na poziomie 125–130 lokali miesięcznie. Obecnie zakładany przez nas model wskazuje, że pierwsze dwa kwartały 2023 r. będą podobne do III i IV kwartału 2022 r. z możliwą tendencją do odbicia w II połowie 2023 r. – podkreślił Zbigniew Juroszek, prezes oraz główny akcjonariusz Atalu. – Mamy rozbudowaną ofertę w każdej z siedmiu aglomeracji, co pozwala odpowiedzieć na aktualne potrzeby nabywców oraz potencjalne zwiększone zainteresowanie, które może pojawić się po uruchomieniu programów wspierających zakup mieszkania, zapowiedzianych na połowę roku – dodał.