Grupa Ferro złożyła prospekt w KNF

Grupa Ferro, jeden z liderów polskiego rynku sprzedaży branży sanitarnej i grzewczej, złożyła prospekt w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), poinformowała spółka w komunikacie. Spółka liczy, że zadebiutuje na rynku głównym GPW jeszcze w I połowie 2010 r.

Publikacja: 13.01.2010 10:33

"Wstępny harmonogram zakłada debiut na warszawskiej giełdzie w pierwszym półroczu 2010 roku" - czytamy w komunikacie.

Doradcami w procesie upublicznienia spółki są: Millennium Dom Maklerski (oferujący) oraz CMS Cameron McKenna Dariusz Greszta (kancelaria prawna). Audytorem jest KPMG Audyt, natomiast doradcą zarządu jest UniCredit CAIB Poland.

Przedmiotem działalności grupy jest produkcja i sprzedaż armatury sanitarnej, instalacyjnej i grzewczej pod własnymi markami (Ferro, Weberman) oraz pod markami klientów grupy. Ferro jest również przedstawicielem na rynku polskim włoskich producentów Caleffi i Cimm.

Grupa działa na rynku polskim oraz prowadzi sprzedaż na rynki zagraniczne, m.in. rumuński, francuski, ukraiński, białoruski, bułgarski i rosyjski. W 2008 r. udział sprzedaży eksportowej w przychodach ogółem wyniósł 11,7%. Sprzedaż krajowa prowadzona jest poprzez sieć dystrybutorów do krajowych hurtowni, sieci hurtowni, a także sieci marketów budowlanych.

"Produkcja grupy realizowana jest głównie w Chinach, poprzez spółkę Yuhuan AMG Just Valve Co Ltd., w której Ferro SA posiada 50% udziałów, oraz dodatkowo przez innych producentów w Chinach, Turcji, oraz Polsce. W Skawinie, gdzie mieści się siedziba Grupy, znajduje się centrum magazynowe i logistyczne" - czytamy w komunikacie.

Właścicielami Ferro są Jan Gniadek oraz Andrzej Hołój, którzy bezpośrednio oraz pośrednio kontrolują 96% akcji. Pozostałe akcje należą do członków zarządu.

Po III kwartałach br. spółka zanotowała 11 mln zł przy 119 mln zł przychodów.

Budownictwo
Murapol oczekuje wzrostu sprzedaży
Budownictwo
Murapol po konferencji: cel sprzedaży mieszkań podtrzymany
Budownictwo
Murapol wycisnął więcej marży z mieszkań. Wyniki po I kwartale 2025 r.
Budownictwo
Portfel zleceń Budimeksu imponuje, ale potrzeba czasu na efekty
Budownictwo
Budimex po konferencji: celem wzrost przychodów w 2025 r.
Budownictwo
„Efekt Glapińskiego” na wykresach kursów wybranych firm. Co dalej?