Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Thomas Lehmann, prezes Libetu, szacuje, że docelowo obroty zakładu w Dreźnie wyniosą około 6 mln euro rocznie.
Libet, największy w kraju producent kostki brukowej, podpisał list intencyjny z niemiecką firmą Gerwing w sprawie objęcia 50 proc. udziałów w jednym z jego zakładów. Chodzi o fabrykę zlokalizowaną w Dreźnie posiadającą nowoczesny park maszynowy oraz wykorzystującą jedynie w części posiadane moce produkcyjne. Podpisanie ostatecznej umowy planowane jest na grudzień. Transakcja w całości lub w większości ma być sfinansowana ze środków własnych grupy Libet. Jej wartości strony nie podają. Jest tak m.in. dlatego, że cały czas trwa due diligence i ostateczna cena będzie w dużej mierze zależna od tego badania.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
W końcówce poniedziałkowego handlu do inwestorów dotarły kolejne pozytywne wieści ze spółki.
310 mieszkań w ofercie i 200-300 do wprowadzenia w II półroczu – taki potencjał wpływu na tegoroczną sprzedaż grupy ma przejęt Bouygues. Kurs Develii bije rekordy. Firma spodziewa się ożywienia na rynku mieszkaniowym dopiero po wakacjach.
Rozpisywanie i rozstrzyganie przetargów musi przyspieszyć, a podejście do oceny ofert wykonawców poprawić. Wojna cenowa się zaostrza, sytuacja w branży zaczyna się destabilizować – ostrzega i apeluje Artur Popko, prezes Budimeksu.
Obniżki stóp, rosnące płace – to zjawiska, które powinny nam pomagać w zwiększaniu sprzedaży mieszkań w II półroczu. Ale to przyszły rok przyniesie warunki zauważalnie poprawiające sytuację – mówi Robert Maraszek, wiceprezes Grupy Inpro.
Popyt na mieszkania nie zniknął, ludzie byli zainteresowani, ale nie mieli skłonności do zawierania transakcji. Kolejne obniżki stóp skłaniają kolejne pule nabywców do zakupu – mówi Katarzyna Kuniewicz, dyrektorka badań rynku w firmie Otodom.
Mimo słabej sprzedaży mieszkań i puchnącej oferty, produkcja mieszkań w ostatnich kwartałach furczała. Czy nadchodzi dołek, jak dwa lata temu, który zainspirował polityków do licytacji na programy dopłat?