Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 19.04.2016 06:00 Publikacja: 19.04.2016 06:00
Foto: Archiwum
Jak wynika z danych udostępnianych przez Polską Unię Dystrybutorów Stali, w I kwartale tego roku ceny wyrobów hutniczych spadły do poziomów najniższych od 2009 r. Jednak od kilku tygodni obserwujemy odbicie od tego dna. Jakie są zapatrywania Stalprofilu na dalszą część tego roku?
I kwartał upłynął pod znakiem bardzo niskich cen stali, pod jego koniec zaczęliśmy obserwować tendencje wzrostowe i jeszcze wyraźniej widać to w kwietniu. Mamy do czynienia ze wzrostem cen surowców do produkcji stali – rudy żelaza czy węgla koksującego. W ślad za tym huty zdecydowały się ogłosić podwyżki cen wyrobów.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Wciąż mamy rynek kupującego, oferta mieszkań jest wysoka, koszt kredytu też. Murapol stawia na wzrost sprzedaży i utrzymanie wyników.
Chociaż deweloper przekazał klientom znacznie mniej mieszkań, to osiągnął lepsze przychody i bardzo dobrą rentowność. Murapol celuje we wzrost sprzedaży w 2025 r.
Budowlany gigant zawalczy o wzrost przychodów w tym roku. Grupa ma gigantyczny portfel zamówień, ale kontrakty stopniowo, a nie błyskawicznie, będą się przekuwać w przychody i zyski. Mocno zdywersyfikowana firma zarzuca nowe – nomen omen – sieci.
Portfel zamówień na historycznym szczycie, ale jego przekuwanie na przychody i zyski nie będzie błyskawiczne. Cel na ten rok to poprawa względem 2024 r.
W tym roku – dokładnie 12 maja – mija 15 lat od giełdowego debiutu spółki, która dziś jest największym konglomeratem finansowym w naszej części Europy. Jak giełdowa historia PZU wygląda z perspektywy czasu i jakie plany ma jedna z największych spółek notowanych w Warszawie?
Zarysowana na początku kwietnia przez szefa NBP perspektywa obniżek stóp podniosła notowania akcji części deweloperów. W start nowego cyklu, po słabym pod względem sprzedaży mieszkań I kw., wierzą już prawie wszyscy. Jak może wyglądać scenariusz ożywienia?
Część inwestorów pozbywa się papierów, godząc się z utratą aż 40 proc. wartości nominalnej. Wyprzedaż odbywa się przy relatywnie małych obrotach. Nadchodzą ważne terminy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas