Berg Holding: Rozwój pod skrzydłami holdingu

Notowane na NewConnect Śląskie Kamienice zmieniły nazwę na Berg Holding i rozpoczynają działalność biznesową w strukturze holdingowej. Od początku roku akcje spółki zdrożały o 430 proc., do 5,92 zł.

Publikacja: 14.07.2020 05:10

Berg Holding: Rozwój pod skrzydłami holdingu

Foto: materiały prasowe

W celu zwiększenia przejrzystości prowadzonej działalności przez Śląskie Kamienice oraz przez spółki zależne planowane jest dokonanie zmian w strukturze organizacyjnej całej grupy kapitałowej obejmujących wyodrębnienie poszczególnych działalności związanych z konkretną branżą i utworzenie podmiotu dominującego zarządzającego całą grupą. Zarząd jest przekonany, że pozwoli to na dynamiczny wzrost wartości spółki w kolejnych latach.

– Spółka Śląskie Kamienice już od czterech lat wychodzi poza obszar inwestycji w kamienice na Górnym Śląsku, tworząc od podstaw nowe koncepty, takie jak: Restauracja Śląska Prohibicja i aparthotel Hornigold. Prowadząc działalność za pośrednictwem tych i innych podmiotów zależnych, spółka płynnie przeistoczyła się w holding. Celem kontynuowania rozwoju w różnych obszarach i zwiększenia przejrzystości samej struktury, podjęto decyzje, aby zmienić się w Berg Holding i pod tą nazwą dalej rozwijać skrzydła. Nie oznacza to jednak, że Śląskie Kamienice znikną całkowicie z rynku. Będą one jednym z podmiotów zależnych od Berg Holding, zajmujące się stricte branżą nieruchomości – tłumaczy zarząd spółki. Ponadto poza dotychczasowymi obszarami, zarząd zdecydował się rozszerzyć działalność na dwóch, nowych rynkach: fotowoltaice i e-commerce. Spółka planuje agresywnie wejść w zyskowną i szybko rozwijająca się branżę fotowoltaiczną, a konkretniej w gałąź farm fotowoltaicznych, budowanych od małych jednomegawatowych farm po wielkie 30–40-megawatowe.

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów parkiet.com

Teraz 6 zł za tydzień dostępu.
Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji Parkiet.com

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Budownictwo
Budimex z tłuszczykiem na dwa lata
Materiał Promocyjny
Elektrownie jądrowe to naturalny dla Warty obszar zainteresowań
Budownictwo
Aleksandra Gawrońska, JLL: Rynek mieszkaniowy w przyczajeniu
Budownictwo
Budimex z potężnym portfelem. Notowania z nowym maksimum
Budownictwo
Czy rynek mieszkaniowy łapie równowagę?
Budownictwo
Anton Bubiel, Rentier.io: Popyt i podaż w oczekiwaniu na program
Budownictwo
Pekabex wietrzy popyt na prefabrykaty