Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 18.06.2021 05:03 Publikacja: 18.06.2021 05:03
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński
Okazuje się, że powodem zwyżek może być raport analityczny z wyceną Onde, spółki zależnej szykującej się do IPO. Dokument otrzymało zamknięte grono inwestorów. Oferującym jest Trigon DM. Do zamknięcia tego wydania gazety nie udało się nam ustalić, na jaką kwotę oszacowano wartość Onde.
Firma działa na perspektywicznym rynku: jest generalnym wykonawcą farm fotowoltaicznych i wiatrowych, będzie także deweloperem tych pierwszych. Onde spodziewa się, że budowa księgi popytu ruszy na przełomie czerwca i lipca. Oferta obejmie do 8,25 mln nowych akcji (15 proc. w podwyższonym kapitale), a także 8,85 mln papierów posiadanych przez Erbud i Jacka Leczkowskiego (wiceprezes Erbudu). Transza dla inwestorów indywidualnych ma wynieść 20 proc. Prezes Erbudu Dariusz Grzeszczak dawał do zrozumienia, że ze sprzedaży starych i nowych papierów oczekiwany jest bardzo poważny zastrzyk gotówki. ar
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Budowlany gigant zawalczy o wzrost przychodów w tym roku. Grupa ma gigantyczny portfel zamówień, ale kontrakty stopniowo, a nie błyskawicznie, będą się przekuwać w przychody i zyski. Mocno zdywersyfikowana firma zarzuca nowe – nomen omen – sieci.
Portfel zamówień na historycznym szczycie, ale jego przekuwanie na przychody i zyski nie będzie błyskawiczne. Cel na ten rok to poprawa względem 2024 r.
Zarysowana na początku kwietnia przez szefa NBP perspektywa obniżek stóp podniosła notowania akcji części deweloperów. W start nowego cyklu, po słabym pod względem sprzedaży mieszkań I kw., wierzą już prawie wszyscy. Jak może wyglądać scenariusz ożywienia?
Część inwestorów pozbywa się papierów, godząc się z utratą aż 40 proc. wartości nominalnej. Wyprzedaż odbywa się przy relatywnie małych obrotach. Nadchodzą ważne terminy.
W tym roku – dokładnie 12 maja – mija 15 lat od giełdowego debiutu spółki, która dziś jest największym konglomeratem finansowym w naszej części Europy. Jak giełdowa historia PZU wygląda z perspektywy czasu i jakie plany ma jedna z największych spółek notowanych w Warszawie?
Rosnące koszty pracowników skłonią deweloperów do korzystania z prefabrykacji – oczekuje firma, która zabiega też o zlecenia na obiekty komunalne.
W maju i czerwcu deweloperska grupa ma do wypłaty kilka transz odsetek polskim obligatariuszom. To będzie pierwszy test przed lipcowym testem spółki matki, która musi wykupić newralgiczną serię.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas