Reklama
Rozwiń
Reklama

Bank Handlowy bez niespodzianki

Władze banku pochwaliły się zyskiem netto za III kwartał, ale wyprzedzająco zwiększają też rezerwy na ryzyko kredytowe w kontekście spodziewanego spowolnienia gospodarki.
– Osiągnięty wynik jest efektem m.in. ostrożnego zarządzania ryzykiem – podkreślała prezes zarządu B

– Osiągnięty wynik jest efektem m.in. ostrożnego zarządzania ryzykiem – podkreślała prezes zarządu Banku Handlowego Elżbieta Czetwertyńska.

Foto: materiały prasowe

Grupa Banku Handlowego wypracowała w III kwartale 2022 r. zysk netto na poziomie 284 mln zł, co oznacza wzrost w ujęciu rok do roku o 204 proc. i spadek o 43 proc. kwartał do kwartału.

Taki wynik okazał się nawet lepszy o 14 proc. od szacunków analityków rynkowych, którzy spodziewali się średnio ok. 248 mln zł zysku, na inwestorach nie zrobiło to chyba jednak wielkiego wrażenia. Kurs akcji Banku Handlowego na warszawskiej giełdzie w poniedziałek rano co prawda pobił roczny rekord, ale na koniec dnia oscylował na poziomie zamknięcia z poprzedniej sesji.

Pozostało jeszcze 80% artykułu

Wiosenna promocja -50% na Parkiet.com z NYT!

Wiosenna promocja dotyczy rocznej subskrypcji Parkiet.com w pakiecie z The New York Times.

Kliknij i poznaj warunki

Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama