Handel i konsumpcja

BLIRT chce na New Connect

Spółka badawczo-rozwojowa BLIRT (BioLab Innovative Research Technologies) wybiera się na New Connect. Według informacji „Parkietu”, spółka będzie chciała pozyskać w ramach planowanej oferty ponad 10 mln zł

Firma prowadzi badania w zakresie biotechnologii medycznej i farmaceutycznej. Realizuje m.in. projekt „BioPrzyszłość – innowacyjne usługi i produkty w zakresie biotechnologii”, o wartości 962 tys. zł, na który dostała 394 tys. zł dofinansowania z Unii Europejskiej.

Dzięki środkom unijnym firma kupiła i zainstalowała najnowocześniejsze na rynku urządzenia do prowadzenia badań (m.in. DNA), które mogą zaowocować rozwiązaniami dla przemysłu. Środki unijne przeznaczono też na szkolenia z zakresu obsługi zakupionego sprzętu. Jej większościowym akcjonariuszem jest Marian Popinigis, współzałożyciel spółki Mercor, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych oraz jej wieloletni prezes zarzadu.

Wśród mniejszościowych akcjonariuszy jest Jerzy Milewski, były właściciel hurtowni Pharmag oraz prezes Polskiego Holdingu Farmaceutycznego w latach 2006-7. Inny mniejszościowy akcjonariusz to prof. Józef Kur, kierownik Katedry Mikrobiologii Politechniki Gdańskiej.


Wideo komentarz