REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Qumak-Sekom: 2009 r. był rekordowy

Informatyczna spółka zakończyła poprzedni rok przychodami rzędu 293 mln zł i zyskiem netto na poziomie 14,3 mln zł. To najlepsze wyniki w jej historii

Paweł Jaguś, prezes zarządu Qumak-Sekom

Foto: Fotorzepa, Szymon Łaszewski SL Szymon Łaszewski

Zgodnie z zapowiedziami zarządu poprzedni rok dla Qumaka-Sekomu był bardzo dobry. Spółka nie odczuła spowolnienia gospodarczego. Jej wyniki były lepsze niż rok wcześniej.

W samym IV kwartale przychody Qumaka-Sekomu wyniosły prawie 126 mln zł czyli były o 16 mln zł wyższe niż w analogicznym okresie 2008 r. Zysk netto sięgnął 6,65 mln zł wobec 6,42 mln zł. Narastająco obroty zamknęły się kwotą 293 mln zł (15,8 proc. więcej niż w 2008 r.) a zysk netto 14,35 mln zł (wzrost o 1,6 proc.). Spadek rentowności (z 5,5 proc. do 4,9 proc.) to konsekwencja rosnącej konkurencji. Mniej zleceń na rynku powodowało, że firmy decydowały się realizować projekty przy niższych marżach.

Bieżący rok, jak wielokrotnie deklarowali przedstawiciele Qumaka-Sekomu, powinien przynieść dalszy wzrost spółki. „Stopniowa poprawa sytuacji makroekonomicznej na świecie oraz prognozy wzrostu gospodarczego dla Polski, pozwalają spoglądać na 2010 rok z umiarkowanym optymizmem” – czytamy w komentarzu do raportu. W związku z tym spółka oczekuje, że 2010 rok będzie lepszy od 2009. Szczegóły zostaną zaprezentowane na wtorkowej konferencji prasowej.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA