REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Digital Avenue Iplay przygotowany do sprzedaży

Po zamianie aktywów na gotówkę właściciele zdecydują o dalszych losach firmy

Andrzej Jasieniecki, prezes Digital Avenue

Foto: ROL, Małgorzata Pstrągowska MP Małgorzata Pstrągowska

Do końca kwartału Digital Avenue zamierza sfinalizować sprzedaż Iplaya – jednej z dwóch spółek zależnych.

– Prowadzimy rozmowy z trzema inwestorami branżowymi. Chcielibyśmy zamknąć je przed wakacjami. Nie jesteśmy jednak bardzo przywiązani do tego terminu, bo nie jest to łatwy okres na poszukiwanie kupca na aktywa internetowe – powiedział Andrzej Jasieniecki, prezes notowanej na NewConnect spółki. Kierowany przez niego podmiot nie prowadzi działalności operacyjnej, lecz jedynie zarządza portfelem firm zależnych.

Iplay sprzedaje muzykę przez internet (m. in. w postaci mp3 i na komórki). Spółka nie zarabia na siebie. Aby funkcjonować, musi się posiłkować pieniędzmi właściciela. Według Jasienieckiego wartość comiesięcznego zastrzyku finansowego nie przekracza kilkunastu tysięcy złotych. Digital Avenue zarzeka się, że nie sprzeda Iplaya poniżej wartości księgowej (pakiet 97 proc. udziałów jest wart około 0,5 mln zł). – Oczekujemy kwoty kilkakrotnie większej – oświadczył Jasieniecki.Docelowo Digital Avenue chce się także pozbyć drugiej spółki portfelowej – Medousy, która jest m.in. właścicielem serwisu Fotosik. pl (znajduje się w pierwszej dwudziestce najpopularniejszych krajowych witryn internetowych). – Fotosik. pl jest rentowny i utrzymuje się z bieżących wpływów. Nie wymaga już większych inwestycji technologicznych, bo przeprowadził je w 2008 r. Dodatkowo wkrótce powinien otrzymać dotację unijną, która częściowo pokryje zeszłoroczne wydatki na rozbudowę infrastruktury – powiedział Jasieniecki.Zapowiedział, że Digital Avenue nie będzie się spieszyć ze sprzedażą Medousy. – Możemy poczekać, aż wyceny wrócą do bardziej racjonalnych poziomów – oświadczył. Oszacował wartość spółki na 15–25 mln zł. Obecnie kapitalizacja Digital Avenue wynosi 10 mln zł.

Nie chciał spekulować co do tego, jakie plany wobec Digital Avenue mają właściciele (głównym jest MCI Management – kontroluje 53,17 proc. kapitału), gdy spółka zamieni już aktywa na gotówkę. Wyczyszczona z pieniędzy firma może posłużyć jako wehikuł do wprowadzania innych spółek portfelowych MCI Management na NewConnect. Może też zostać sprzedana.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA