REKLAMA
REKLAMA

Technologie

CDP.pl chce być globalnym wydawcą gier

Polskie firmy z branży gier wideo coraz mocniej próbują podbijać międzynarodowe rynki. CDP.pl – rodzimy wydawca i dystrybutor gier z ponad dwudziestoma lat doświadczenia na koncie – poinformował właśnie, że wchodzi na rynki międzynarodowe.
Foto: Fotorzepa, Dariusz Gorajski dg Dariusz Gorajski

Spółka stworzyła nową markę Klabater, która będzie odpowiedzialna za wydawanie gier niezależnych na globalnym rynku. Tym samym firma uruchamia trzecią dywizję biznesową, która uzupełni dotychczasowe dwie: dystrybucję gier pudełkowych na polskim rynku oraz platformę e-commerce. To pierwsze międzynarodowe przedsięwzięcie CDP.pl. – Jesteśmy gotowi na nowe wyzwania. Od kilkunastu miesięcy obserwujemy rynek gier niezależnych. Duża część projektów, choć udana, przepada z uwagi na braki w kwestiach marketingowych czy wydawniczych. Nasze 20 lat doświadczenia na lokalnych rynkach pozwala nam ze spokojem planować rozwój Klabatera – tłumaczy Michał Gembicki, prezes CDP.pl.

Firma zaczynała jako CD Projekt, wsławiając się m.in. grami RPG, w których udział brali tacy aktorzy, jak Piotr Fronczewski czy Gabriela Kownacka. We wrześniu 2012 roku nazwę zmieniono na CDP.pl, uruchamiając jednocześnie cyfrowy sklep internetowy, a w listopadzie 2014 roku nastąpił wykup menadżerski, co doprowadziło do odłączenia od grupy CD Projekt. W przełomowym 2015 r. spółka dwukrotnie zwiększyła udział w polskim rynku dystrybucyjnym i osiągnęła ponad 300 proc. wzrost sprzedaży w stosunku do 2014 r. na platformie e-commerce CDP.pl.

W ciągu najbliższych kilku lat Klabater zamierza osiągnąć poziom 3-4 wydawanych dużych tytułów rocznie i 4-5 mniejszych. Zarząd szacuje, że w przyszłości minimum jedna trzecia przychodów spółki pochodzić będzie z działań globalnych.

– Twórcom gier Klabater oferuje pełen pakiet wydawniczy. Należy przez to rozumieć tak wsparcie finansowe zależne od potrzeb, jak i wszystko inne, co dzieje się wokół powstającej gry: PR i marketing na globalną skalę, produkcję materiałów promocyjnych, lokalizację czy sam proces wydawniczy na wszystkich najważniejszych platformach cyfrowych oraz wydania pudełkowe – informuje spółka.

Priorytetowym celem nowej marki ma być jednak promocja polskich gier na świecie.

W swoim portfolio Klabater ma już pierwsze cztery gry. To „Alice VR" gliwickiego studia Carbon, „Regalia: Of Men and Monarchs" warszawskiego Pixelated Milk, a także „Symmetry" i „The Last Journey" – dwa tytuły autorstwa Sleepless Clinic, producenta z Bielska-Białej.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA