REKLAMA
REKLAMA

Firmy

Perspektywa gigantycznych kar powoli się oddala

Resort finansów uznał, że proponowane kary dla spółek i osób fizycznych były za wysokie. Co na to KNF?
Foto: GG Parkiet

Polska musi wdrożyć przepisy unijne i zobowiązana jest m.in. do podniesienia kar dla emitentów i ich władz za naruszanie obowiązków informacyjnych. Jednak pierwotne propozycje budziły dużo kontrowersji przedstawicieli rynku. Zgodnie z poprawką przygotowaną przez resort finansów kary prawdopodobnie będą znacząco niższe (szczegóły obok na wykresie). Zadowolenia nie kryje Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, które wielokrotnie zgłaszało krytyczne uwagi do wcześniejszych propozycji.

Brakowało adekwatności

Nasi rozmówcy zgodnie twierdzą, że kary zapisane w pierwotnej wersji projektów były, jak na polskie warunki, absurdalnie wysokie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Tylko teraz: kwartalna e-prenumerata Parkietu aż 30% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA