Zagraniczna Spółka Dnia

Spółka na fali rosnącej sprzedaży e-samochodów

Albemarle. Zapotrzebowanie na lit będzie się powiększać.
Foto: materiały prasowe

„Efekt Tesli" powoduje, że akcje Albemarle wystrzeliły w górę. Zachęcające prognozy dla branży producentów samochodów elektrycznych przemawiają do inwestorów.

Albemarle to amerykańska spółka chemiczna, która jest największym dostawcą litu do akumulatorów wykorzystywanych w pojazdach elektrycznych. Firma notowana jest na NYSE i przez ostatni rok jej akcje zdrożały o blisko 150 proc. Dzięki temu na początku stycznia wspięły się do najwyższego poziomu w historii. Inwestorów zachęcają perspektywy dla branży i nie bez znaczenia pozostaje też wystrzał notowań producentów samochodów elektrycznych. Specjaliści określili nawet wzrost notowań producentów litu, w tym Albemarle, jako „efekt Tesli". Przypomnijmy, że spółka Elona Muska przez ostatni rok zdrożała o 700 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.