REKLAMA
REKLAMA

Transport

Trans Polonia: Duże wahania kursu

Na ostatnich sesjach kurs akcji Trans Polonii, specjalizującej się w transporcie drogowym, podlegał wyjątkowo dużym wahaniom.
Foto: materiały prasowe

W czwartek przed zamknięciem notowań spadał o 5,8 proc. do 3,43 zł. Z kolei w środę rósł nawet o ponad 20 proc. Hurraoptymizm wywołała publikacja informacji o zwołaniu na 18 marca nadzwyczajnego walnego zgromadzenia z punktem dotyczącym skupu akcji własnych. Akcjonariusze mają zdecydować o upoważnieniu zarządu do nabycia do 4,6 mln walorów. Stanowią one prawie 20 proc. kapitału Trans Polonii.

Kupione papiery będą podlegać umorzeniu, dalszej odsprzedaży lub zostaną w inny sposób rozdysponowane przez zarząd, z uwzględnieniem potrzeb wynikających z prowadzonej działalności. O ich przeznaczeniu zdecyduje zarząd za zgodą rady nadzorczej. Zgodnie z projektem uchwały akcje Trans Polonii będą mogły być nabywane do końca czerwca 2022 r. Z kolei cena nabycia musi się mieścić w przedziale od 0,1 zł do 10 zł. Akcjonariusze zdecydują również o utworzeniu kapitału rezerwowego z przeznaczeniem na sfinansowanie zakupu akcji własnych. Ma być on zasilony z kapitału zapasowego kwotą 45,6 mln zł.

W tym roku głównym celem Trans Polonii jest ukończenie przyspieszonego programu inwestycyjnego, obejmującego zakup taboru drogowego. Wydatki na ten cel mają być zbliżone do ubiegłorocznych, czyli do kilkunastu milionów złotych.

Notowania akcji na stronie:


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA