Transport

InPost zawarł porozumienie z Amazonem

Firma kierowana przez Rafała Brzoskę, która w ubiegłym tygodniu zadebiutowała na giełdzie w Amsterdamie, podpisała pięcioletni kontrakt z Amazonem – podał Bloomberg. Umowa, w sytuacji gdy niedawno amerykański koncern ogłosił wejście na polski rynek e-commerce, ma szczególne znaczenie.
Foto: Adobestock

Porozumienie między światowym liderem e-handlu a dynamicznie rosnącą firmą logistyczną z Polski oznacza, że InPost będzie dostarczał do swoich paczkomatów, jak również bezpośrednio do odbiorców towary kupowane online na platformie Amazon.

Firma miliardera Jeffa Bezosa może podbić polski rynek e-handlu, deklasując dotychczasowego lidera – Allegro. InPost współpracuje również z tą platformą. W Wywiadzie dla Bloomberga Rafał Brzoska twierdzi, że działanie Amazona jest „bardzo pozytywne", gdyż oznacza jeszcze więcej paczek.

InPost szykuje również zagraniczną ekspansję. Media w Hiszpanii piszą, że spółka może „zalać" ten kraj swoimi automatami paczkowymi, do których dostarczane byłyby m.in. ubrania Zary. Ta jedna z największych marek modowych na świecie, należący do koncernu Inditex.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.