Transport

PKP Cargo: Ten rok ma być lepszy

W listopadzie ubiegłego roku grupa PKP Cargo przetransportowała w Polsce prawie 8 mln ton ładunków. Tym samym w ujęciu rok do roku firma znowu zanotowała spadek.
Foto: materiały prasowe

Co ważniejsze, nie udało jej się poprawić wyników, mimo że w tym czasie cała branża zanotowała zwyżkę o ponad 3,6 proc. (według Urzędu Transportu Kolejowego). Był to zresztą pierwszy wzrost od dwóch lat.

Słabsze wyniki przewozowe w PKP Cargo niż u konkurencji są następstwem niekorzystnej sytuacji w branżach górniczej i hutniczej, które nadal zapewniają grupie największe wpływy. Z drugiej strony rośnie transport kontenerów, najbardziej rozwojowy obszar przewozów kolejowych w naszym kraju. Spółka liczy w tym roku na dalszy ich wzrost. Zwyżki oczekiwane są też w budownictwie. – W 2021 r. rynek oczekuje znacznego ożywienia w budownictwie, zwłaszcza w przypadku realizacji dużych inwestycji infrastrukturalnych, takich jak drogi i linie kolejowe. To ma się przełożyć na wzrost przewozów kruszyw i innych materiałów niezbędnych na budowach – twierdzi Czesław Warsewicz, prezes PKP Cargo. TRF

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.