REKLAMA
REKLAMA

Technologie

R22. Będzie dywidenda

Technologiczna spółka R22 będzie wypłacać dywidendę w wysokości co najmniej 30 proc. skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej – wynika z opublikowanej w poniedziałek pięcioletniej polityki dywidendowej.
Foto: Bloomberg

Zarząd rekomenduje, żeby w tym roku (z zysku za rok obrotowy 2018/2019) było to 0,3 zł na akcję. Przy poniedziałkowym kursie, oscylującym wokół 20 zł, oznacza to 1,5-proc. stopę dywidendy. Proponowanym dniem przyznania prawa do dywidendy jest 15 października, a pieniądze na konta popłynęłyby siedem dni później.

Tegoroczna wypłata będzie pierwsza w historii spółki. Jej prezes Jakub Dwernicki, sygnalizuje, że dywidenda z roku na rok powinna być coraz wyższa – w ujęciu nominalnym. Jest to skorelowane z rosnącymi wynikami grupy. W roku 2018/2019 r. znormalizowana EBITDA wyniosła prawie 38 mln zł (wzrost o 39 proc. wobec roku wcześniejszego), zysk netto 16,7 mln zł (+59 proc.), a sam zysk przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej sięgnął 11,6 mln zł (+70 proc.).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Tylko teraz: kwartalna e-prenumerata Parkietu aż 30% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA