Technologie

IMS: Znaczący powrót abonamentów

Firma specjalizująca się w marketingu sensorycznym na początku czerwca przejęła spółkę Audio Marketing za niemal 4,3 mln zł. Zarząd rekomenduje też wypłatę 2,2 mln zł dywidendy, czyli 0,07 zł na akcję. Jak podkreślił dyrektor finansowy IMS Piotr Bielawski, pandemia wpłynęła na wyniki, ale kondycja finansowa firmy jest dobra.
Foto: materiały prasowe

– Nabyliśmy udziały AM w modelu earn-out, który sprawdził się jeszcze w 2018 r. podczas przejęcia APR. Dzięki niedawnej akwizycji znacząco powiększyliśmy liczbę naszych lokalizacji abonamentowych. AM wykazał się również dużą stabilnością i wzrostem wyników podczas pandemii, ponieważ jego klienci w zasadzie nie byli dotknięci obostrzeniami – stwierdził Piotr Bielawski.

Jak podkreślił Bielawski, najbardziej dochodowa gałąź biznesu związana z abonamentami wygląda bardzo dobrze. – Dzięki przejęciu, ale i rosnącemu popytowi na nasze usługi szacujemy, że pod koniec tego roku osiągniemy liczbę 30 tys. lokalizacji abonamentowych (po I kw. – 19,9 tys. lokalizacji) – wyjaśnił Bielawski. – Inaczej sprawa wygląda, jeśli chodzi o reklamę. Wśród kontrahentów zauważalna jest niepewność co do ponownego wprowadzenia pandemicznych restrykcji, dlatego ostrożnie ważą wydatki na reklamę. Branża będzie odbudowywała się powoli, szacujemy, że w tym roku sytuacja będzie wyglądała lepiej niż w 2020 r., ale na powrót do stanu sprzed pandemii trzeba będzie poczekać – oznajmił dyrektor finansowy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.