Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
– Nabyliśmy udziały AM w modelu earn-out, który sprawdził się jeszcze w 2018 r. podczas przejęcia APR. Dzięki niedawnej akwizycji znacząco powiększyliśmy liczbę naszych lokalizacji abonamentowych. AM wykazał się również dużą stabilnością i wzrostem wyników podczas pandemii, ponieważ jego klienci w zasadzie nie byli dotknięci obostrzeniami – stwierdził Piotr Bielawski.
Jak podkreślił Bielawski, najbardziej dochodowa gałąź biznesu związana z abonamentami wygląda bardzo dobrze. – Dzięki przejęciu, ale i rosnącemu popytowi na nasze usługi szacujemy, że pod koniec tego roku osiągniemy liczbę 30 tys. lokalizacji abonamentowych (po I kw. – 19,9 tys. lokalizacji) – wyjaśnił Bielawski. – Inaczej sprawa wygląda, jeśli chodzi o reklamę. Wśród kontrahentów zauważalna jest niepewność co do ponownego wprowadzenia pandemicznych restrykcji, dlatego ostrożnie ważą wydatki na reklamę. Branża będzie odbudowywała się powoli, szacujemy, że w tym roku sytuacja będzie wyglądała lepiej niż w 2020 r., ale na powrót do stanu sprzed pandemii trzeba będzie poczekać – oznajmił dyrektor finansowy.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Akcjonariusze spółki Neptis zdecydowali o dywidendzie, splicie akcji i zmianie nazwy. - Yanosik to nasz kluczowy produkt, mamy nadzieję że zmiana pozytywnie przełoży się na rozpoznawalność spółki wśród inwestorów - mówi prezes Adam Tychmanowicz.
Technologiczna grupa pokazała wyniki. Są nieco słabsze od prognoz analityków, ale notowania mocno rosną. Dlaczego?
Erste Group obniżyło cenę docelową dla akcji XTPL. W nowych szacunkach analitycy uwzględnili znacznie niższe przychody i wyniki niż wcześniej. Nie wierzą, że spółka do 2026 r. wypracuje 100 mln zł przychodów zapowiadanych przez zarząd.
Umowę kredytową na 3,7 mld zł podpisał z konsorcjum banków Światłowód Inwestycje, joint venture Orange Polska i holenderskiej grupy APG.
II kwartał br. nie przyniósł rodzimym start-upom długo oczekiwanego ożywienia. Liczba zrealizowanych transakcji venture capital nie rzuca na kolana, podobnie jak wartość inwestycji. Co ważne, są już solidne fundamenty do wybicia się z dołka w kolejnych miesiącach.
Kurs akcji koncernu Nvidia przebił poziom ze styczniowego szczytu. Papiery tej spółki stały się rekordowo drogie, a jej kapitalizacja największa spośród wszystkich spółek giełdowych świata.