Technologie

Advanced Graphene. Grafen przyciągnął kapitał

Producent grafenu płatkowego zakończył proces budowania księgi popytu w ofercie ponad 0,8 mln nowych akcji. Cenę emisyjną ustalił na 9 zł.
Foto: materiały prasowe

Dzięki pozyskanym z emisji 7,4 mln zł firma chce przede wszystkim kontynuować dotychczasowe prace badawczo-rozwojowe oraz zwiększyć moce produkcyjne, w tym m.in. linii do wytwarzania filamentu do drukarek 3D (jest to surowiec wykorzystywany do modelowania i drukowania).

– To dla nas ogromne wyróżnienie i sukces, że tak wielu inwestorów uwierzyło w nasz plan rozwoju. Pozyskany kapitał pozwoli na uruchomienie produkcji wielkoskalowej w obszarach najbardziej dochodowych, m.in. filamentu do druku 3D – mówi prezes Advanced Graphene Maciej Gałązka. – Wprowadzając kolejne projekty do realizacji przemysłowej, będziemy rozwijać również nowe obszary zastosowań grafenu m.in. w branży kropek kwantowych. Wierzę, że inwestycje, które teraz zrealizujemy – również dzięki przeprowadzonej emisji akcji – pozwolą nam na osiągnięcie progu rentowności już w I kwartale 2022 r. – podsumował prezes.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.