Technologie

Vee: Grupa ma dostać zastrzyk kapitału

W strukturze własnościowej notowanego na NewConnect Vee szykują się zmiany.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

– Na początek czerwca planujemy zastrzyk kapitału do spółki: planujemy sprzedać nawet do 12 proc. akcji Vee, posiadanych obecnie przez Vee Ventures, i skonwertować to na pożyczkę kapitałową dla grupy Vee – informuje Dawid Wójcicki, prezes Vee. Niedawno spółka poinformowała o kontrakcie z Energą. Podkreśla, że to dla grupy krok milowy w planie zakładającym sprzedaż tzw. pudełek korporacyjnych, czyli gotowych, skalowalnych produktów z sektora automatycznej obsługi klienta. – Po sukcesie wdrożenia w Enerdze zaczynamy notować rekordowe poziomy wskaźnika MPC (obsłużonych miesięcznie przez hosty minut rozmów – red.). Mamy dużo projektów rozwojowych, gdzie inwestycje szybko wrócą w postaci zysków – mówi prezes. Twierdzi, że nie brakuje inwestorów, którzy już na tym etapie chcieliby przejąć pakiet kontrolny w Vee. – Jednak najwięksi akcjonariusze i założyciele jeszcze długo nie zamierzają sprzedawać spółki. Wierzymy, że po tym jak pokażemy narastające zyski z masowej automatyzacji, wycena Vee będzie na zupełnie innym poziomie niż dziś – mówi Wójcicki. Świeży kapitał w Vee ma pomóc szybciej rozwinąć rozwiązania pudełkowe, hosty głosowe dla mniejszych firm (np. dla klinik lekarskich) i korporacji.

Według prognoz w 2026 r. w Polsce hosty głosowe będą branżą wartą około 6 mld zł. Z kolei w ujęciu globalnym firmy doradcze z tzw. wielkiej czwórki zakładają wzrost tego rynku rzędu 20–30 proc. rocznie, do 20–30 mld USD w 2025 r. kmk

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.