Technologie

Advanced Graphene: Giełda jeszcze w tym roku

Firma specjalizująca się w produkcji oraz opracowywaniu nowych sposobów zastosowania grafenu ogłosiła niedawno publiczną emisję akcji, z której zamierza pozyskać do 2,5 mln euro. Debiut na NewConnect planowany jest na III kw.
Foto: Bloomberg

– Działalność AGP opiera się na opracowaniu wspólnie z pozyskanymi partnerami biznesowymi nowoczesnych rozwiązań zastosowania grafenu w produkcji przemysłowej – stwierdził Maciej Gałązka, prezes Advanced Graphene Products. – Dzięki wykorzystaniu jego właściwości fizyko-chemicznych wspólnie jesteśmy w stanie ograniczyć koszty przemysłowej produkcji oraz istotnie poprawić parametry produktów – dodał.

Obecnie spółka współpracuje m.in. z producentem rowerów Kross oraz Primar Plastics specjalizującą się w przetwarzaniu tworzyw sztucznych. – Potencjał przychodów z negocjowanych obecnie umów z partnerami w aktualnych obszarach naszej działalności to ok. 11–14 mln zł, przy założeniu procesu produkcji trwającego pełne 12 miesięcy. Przy pełnej komercjalizacji przemysłowej potencjał sprzedaży każdego z opracowanych przez nas zastosowań grafenu to średnio ok. 35 mln zł, przy zachowaniu marży EBITDA ok. 30 proc. W ciągu pięciu lat zamierzamy wdrożyć co najmniej dwa–trzy projekty do pełnej produkcji przemysłowej – podsumował prezes AGP.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.