REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Mediacap. TalentMedia przejmuje LifeTube

Spółka zależna TalentMedia przejmuje LifeTube. Akcje giełdowej grupy drożeją dziś o ponad 9 proc.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Notowania firmy Mediacap idą we wtorek mocno w górę. Po południu za akcję trzeba zapłacić 1,8 zł, czyli o ponad 9 proc. więcej niż na zamknięciu wczorajszej sesji. Zwyżka jest reakcją na informację o tym, że spółka zależna TalentMedia podpisała umowę zakupu ponad 79 proc. udziałów spółki LT Group (LifeTube). Sprzedającym był NGU Fundusz Inwestycyjny Zamknięty. Wartość transakcji wyniosła 9,3 mln zł, a płatność została rozłożona na raty. Własność udziałów przechodzi na TalentMedia w dniu zapłaty kwoty 500 tys. zł, co powinno nastąpić w ciągu 7 dni od daty zawarcia umowy. Zapłata pozostałej części zostanie sfinansowana ze środków własnych TalentMedia oraz finansowania dłużnego – informuje Mediacap.

LifeTube jest największym podmiotem w Polsce prowadzącym działalność w zakresie tzw. influencer marketingu, zrzeszającym ponad 500 kanałów YouTube, mających łącznie ponad 85 mln wyświetleń i generujących średnio około 660 mln wyświetleń miesięcznie. W zeszłym roku osiągnął 29,8 mln zł przychodów i 0,7 mln EBITDA. Natomiast TalentMedia w 2018 r. wypracowała około 20 mln zł przychodów i 1,1 mln zł EBITDA. Mediacap podaje, że łącznie TalentMedia i LifeTube mają 640 zrzeszonych kanałów YouTube z ponad 120 mln subskrypcji generujących około 800 mln wyświetleń miesięcznie.

- Inwestycja w ten biznes to dla nas naturalny ruch. Połączony podmiot będzie liderem promocji w YouTube w Polsce – wzmocni się nasza pozycja i dodatkowo zrealizujemy szereg synergii operacyjnych. Wiemy, że to w nowych mediach leży przyszłość reklamy i chcemy dawać reklamodawcom możliwość promocji wśród ponad 20-milionowej polskiej społeczności YouTube. Nowa spółka będzie największą tego typu firmą w CEE i jedną z większych w Europie - mówi, cytowany w komunikacie prezes Mediacapu Jacek Olechowski.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA