REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Orange podtrzymuje cele na 2020 rok

2019 rok był pierwszym od 13 lat, w którym telekom kierowany przez Jeana-Francois Fallachera zanotował wzrost przychodów. W tym roku drugi raz z rzędu obiecuje zarówno wyższe przychody, jak i EBITDAal.

Jean-Francois Fallacher, prezes Orange Polska

Foto: materiały prasowe

Lepiej niż WIG20 zachowywał się w czwartek kurs akcji Orange Polska. Wprawdzie w najgorszym momencie spadał o 3,7 proc., do 6,76 zł, ale do końca sesji odrobił straty i gdy zamykaliśmy to wydanie „Parkietu", notowania świeciły na zielono w przeciwieństwie do wielu firm z głównego indeksu. Oprócz przełamanego trendu spadkowego w przychodach pomogły zapewnienia prezesa Jeana-Francois Fallachera, że grupa popiera propozycję Urzędu Komunikacji Elektronicznej, aby w aukcji 5G jeden telekom mógł się starać tylko o jeden blok.

Telekomy jednym głosem

Wyniki za ostatni kwartał 2019 r. i cały miniony rok przedstawione przez Orange Polska były lepsze pod względem przychodów od średniej prognoz analityków ankietowanych przez „Parkiet", ale słabsze pod względem wyniku operacyjnego i netto.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA