Technologie

TSG potaniało. Odrobi straty?

Akcjonariusze sprzedali 13-proc. pakiet. Zainkasowali 230 zł za akcję: o ponad 5 proc. mniej niż kosztuje na rynku.

Maciej Popowicz jest prezesem Ten Square Games. Wycena rynkowa studia przekracza 1,7 mld zł.

Foto: materiały prasowe

Akcje Ten Square Games w środę już od rana traciły na wartości w reakcji na zapowiedź sprzedaży sporego pakietu akcji przez dwóch wiodących akcjonariuszy. Po południu kurs spadał o ponad 6 proc. i wynosił 242,5 zł. Sprawdziliśmy, jak się ma ten poziom do cen docelowych z rekomendacji. Wnioski?

Trudno uznać środową przecenę za okazję do kupna: kurs rynkowy (już po uwzględnieniu przeceny) jest o ponad 6 proc. wyższy od średniej ceny docelowej, jaką otrzymaliśmy, biorąc pod uwagę najnowsze raporty czterech biur maklerskich. Ta średnia wynosi prawie 228 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.