Technologie

People Can Fly idzie na giełdę po 85-95 mln zł

Na GPW wkrótce pojawi się duży producent gier. Zapisy na jego akcje w transzy inwestorów indywidulnych będą przyjmowane po cenie maksymalnej wynoszącej 46 zł.
Bulletstorm - gra People Can Fly Foto: materiały prasowe

Spółka PCF Group, producent gier z segmentu AAA , opublikowała dzisiaj prospekt sporządzony w związku z ofertą publiczną. Będzie ona obejmować łącznie nie więcej niż 4.125.024 akcji, w tym nie więcej niż 2.062.512 nowych walorów serii B i nie więcej niż 2.062.512 istniejących akcji serii A, sprzedawanych przez dotychczasowych akcjonariuszy.

Cena akcji, po której przyjmowane będą zapisy od inwestorów indywidulnych, wynosi 46 zł za akcję (cena maksymalna), z kolei w transzy pracowniczej będzie to 41,4 zł za akcję.

Akcje sprzedawane w ofercie są oferowane przez wszystkich dotychczasowych udziałowców, czyli dwudziestu pięciu akcjonariuszy. Akcje niebędące przedmiotem oferty są objęte lockupem do dnia upływu czterech lat kalendarzowych od pierwszego notowania na GPW.

Spółka zamierza pozyskać netto z emisji 85 – 95 mln zł. Nowe akcje zostaną zaoferowane inwestorom indywidualnym, inwestorom w transzy pracowniczej oraz inwestorom instytucjonalnym. Z kolei akcje sprzedawane zostaną zaoferowane wyłącznie inwestorom instytucjonalnym.

- Nasza strategia zakłada dalsze wzmacnianie globalnej marki People Can Fly jako jednego z wiodących, niezależnych deweloperów w branży gier wideo, tworzącego ambitne i nowatorskie gry segmentu AAA z gatunku shooter oraz gier akcji, łączących elementy RPG. Już teraz mogę otwarcie powiedzieć, że pracujemy obecnie nad dwoma nowymi tytułami z segmentu AAA, które podobnie jak Outriders są realizowane wspólnie z międzynarodowymi wydawcami – Square Enix i Take-Two Interactive. Gry rozwijane są obecnie pod roboczymi tytułami Gemini i Dagger i planujemy ich wydanie do końca 2024 r. Jesteśmy też przed premierą największej produkcji w naszej dotychczasowej historii – gry Outriders, której planowany debiut jest zapowiedziany na 2 lutego 2021 roku – mówi Sebastian Wojciechowski, prezes i większościowy akcjonariusz PCF Group. Dodaje, że spółka zamierza z oferty pozyskać pieniądze, które przyspieszą realizację strategii.

- Jednym z celów strategicznych jest rozbudowa istniejącego zespołu produkcyjnego we wszystkich lokalizacjach oraz pozyskanie nowych zespołów produkcyjnych, uruchomienie nowych studiów produkcyjnych lub przejęcie podmiotów zajmujących się produkcją gier wideo. Po przeprowadzeniu określonych przygotowań, planujemy również rozpoczęcie produkcji tworzonych przez People Can Fly gier w modelu „self-publishing”, tj. jako ich wydawca, w oparciu o własne IP – już istniejące lub nowo wytworzone – dodaje Wojciechowski.

Grupa PCF osiągnęła w latach 2017-2019 średniorocznie 38-proc. wzrost przychodów ze sprzedaży. W roku 2019 przychody wyniosły prawie 84 mln zł, wobec 70 mln zł w 2018 roku i 44 mln zł w roku 2017. W pierwszym półroczu 2020 roku grupa wypracowała prawie 53 mln zł przychodów, czyli o prawie o 97 proc. więcej niż rok wcześniej. EBITDA w pierwszym półroczu 2020 r. wyniosła ponad 21 mln zł, a zysk netto przekroczył 17 mln zł.

Harmonogram Oferty

 • 26 listopada – 3 grudnia 2020 r.
  przyjmowanie zapisów od Inwestorów Indywidualnych oraz Inwestorów w Transzy Pracowniczej
 • 27 listopada – 4 grudnia 2020 r.
  proces budowania księgi popytu wśród Inwestorów Instytucjonalnych
 • 4 grudnia 2020 r.
  publikacja informacji o Ostatecznej Cenie Akcji Nowej Emisji dla Inwestorów Indywidualnych, Ostatecznej Cenie Akcji Oferowanych dla Inwestorów Instytucjonalnych, Ostatecznej Cenie Akcji Nowej Emisji w Transzy Pracowniczej, ostatecznej liczbie Akcji Oferowanych oferowanych w ramach Oferty oraz ostatecznej liczbie i kategorii Akcji Oferowanych oferowanych poszczególnym kategoriom Inwestorów
 • 7 – 9 grudnia 2020 r.
  przyjmowanie zapisów od Inwestorów Instytucjonalnych
 • do 10 grudnia 2020 r.
  ewentualne zapisy Inwestorów Zastępczych
 • do 11 grudnia 2020 r.
  przydział Akcji Oferowanych
  ok. 2 tygodnie od przydziału Akcji Oferowanych
 • zakładany pierwszy dzień notowania istniejących akcji i praw do Akcji Nowej Emisji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie
 • ok. 6 tygodni od przydziału Akcji Oferowanych
  zakładany pierwszy dzień notowania Akcji Nowej Emisji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.