Technologie

ML System: Teraz pora zrealizować plany

Pierwszy dzień notowań na głównym parkiecie nie przyniósł istotnych zmian na kursie technologicznej spółki w porównaniu z ceną, po której inwestorzy nabywali akcje, czyli po 27 zł. Prezes ML System liczy jednak, że wartość spółki będzie rosła.

Dawid Cycoń, prezes ML System, mocno przeżył debiut rodzinnej spółki.

Foto: Archiwum

Środki pozyskane podczas oferty publicznej akcji, czyli 34,6 mln zł, spółka zamierza przeznaczyć przede wszystkim na uruchomienie produkcji transparentnych szyb zawierających w sobie kropki kwantowe wytwarzające energię elektryczną. – Produkcja szyb z kropkami kwantowymi ruszy najpóźniej na przełomie lat 2020 i 2021. W tej chwili stawiamy budynek, który będziemy stopniowo wyposażać w sprzęt – zapowiada prezes Dawid Cycoń. Łączne koszty uruchomienia produkcji wyniosą niecałe 40 mln zł. Blisko 20 mln zł dofinansowania na ten cel przedsiębiorstwo otrzymało z PARP. Spółka zapowiadała, że ta technologia może zrewolucjonizować branżę szkła budowlanego.

Portfel zamówień ML System na ten rok wynosi ponad 113 mln zł, co oznacza, że sprzedaż wzrośnie ponad dwa razy w porównaniu z 2017 r. – Rynek nam sprzyja, a w tym roku do zakupu naszych produktów zachęca słoneczna pogoda. Dodatkowo uruchamia się coraz więcej systemów wsparcia, np. przez regionalne programy operacyjne – przyznaje Cycoń. – Rynek z kwartału na kwartał jest coraz lepszy – dodaje prezes ML System. Jak mówi, na co najmniej dwa lata przedsiębiorstwo ma zapewnione finansowanie, ale w przyszłości może się pojawić potrzeba dodatkowego finansowania, np. z obligacji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.