Sztuka

Prawdziwy szampan, prawdziwe ceny

Antykwariusze walczą o towar, którego jest coraz mniej.

Grzbiety starych książek to elegancka dekoracja.

Foto: Archiwum

20 marca zadebiutował nowy dom aukcyjny Libra (www.artlibra.pl). Prawdziwy szampan lał się strumieniami. W stołecznym otelu InterContinental hostessy wskazywały drogę do celu.

Obraz Jonasza Sterna sprzedano za 80 tys. zł.

Foto: Archiwum

Na aukcji pojawili się prominenci krajowego rynku sztuki. Był np. kolekcjoner Cezary Pieczyński z Poznania. Był Juliusz Windorbski z Desy Unicum, nawet przybył z Krakowa Andrzej Starmach. Nie piłem, przyglądałem się. Waldemar Dąbrowski, minister kultury w rządach L. Millera i M. Belki, serdecznie ucałował malarza Jana Dobkowskiego.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.