REKLAMA
REKLAMA

Sztuka

Koniec plagi falsyfikatów

Inwestycje alternatywne › Zakupiony na aukcji antyk może zacząć odgrywać rolę rodzinnej pamiątki.
Od 1 tys. zł licytowany będzie obraz Gossi Zielaskowskiej.
New

Sygnalizowałem w styczniowym „Parkiecie", że w tym roku nastąpią istotne jakościowe zmiany w handlu sztuką i antykami. W przygotowywanej nowej ustawie o ochronie zabytków mają się znaleźć zapisy regulujące rynek. Odbyły się konsultacje w tej sprawie między środowiskiem antykwariuszy a prawodawcą.

Z codziennych rozmów z antykwariuszami wiem, że najważniejsza dla nich jest kwestia unormowania zawodu eksperta, który decyduje o autentyczności towaru na rynku sztuki. Od 1989 roku ekspertyzy autentyczności wydają często przypadkowe osoby. Działają nieoficjalnie, nierzadko poza wiedzą fiskusa, z zasady nie mają ubezpieczenia OC.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA