REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Surowce

Stabilizacja cen ropy naftowej

Miniony tydzień na rynku ropy naftowej był czasem stabilizacji notowań tego surowca.
Foto: AdobeStock

 Cena w końcu wyhamowała zniżki i wypracowała bazę do odbicia w górę. W dużej mierze wynika to z poprawy nastrojów na szerokim rynku finansowym, a co za tym idzie, większego apetytu inwestorów na ryzyko.

W przypadku ropy oczekiwania dotyczące popytu na ten surowiec stają się coraz bardziej optymistyczne. Amerykański sekretarz ds. energii Dan Brouillette powiedział w czwartek, że epidemia koronawirusa w Chinach będzie miała relatywnie niewielki wpływ na szeroki rynek energii.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA