Surowce i paliwa

Unimot: Grupa wybuduje farmy fotowoltaiczne

Unimot wykonał kolejny krok w kierunku rozwoju biznesu fotowoltaicznego. Poprzez zależny Unimot Energia i Gaz zawarł umowę na realizację projektów farm fotowoltaicznych o łącznej mocy ok. 108 MW ze spółką Naturalna Energia oraz jej założycielami, Dominikiem Cicheckim i Łukaszem Hołubowskim.
Foto: Adobestock

Na jej podstawie m.in. nabyto 80 proc. udziałów w Naturalnej Energii. Wartości transakcji nie podano. Ponadto giełdowa grupa zobowiązała się udzielić nabytemu podmiotowi 6,5 mln zł pożyczki na realizację projektów farm fotowoltaicznych. Obecnie są one na różnym etapie rozwoju, przy czym wszystkie posiadają warunki przyłączenia, a na część z nich uzyskano pozwolenia na budowę. Wszystkie projekty znajdują się w jednej lokalizacji, co ma pozwolić na optymalizację kosztów utrzymania farm po ich wybudowaniu. Gdzie dokładnie powstaną, również nie ujawniono.

Wiadomo natomiast, że do końca III kwartału 2021 r. planowane jest pozyskanie pozwoleń na budowę dla wszystkich mających powstać farm. Łączna wartość instalacji, po ich wybudowaniu, szacowana jest na ok. 350 mln zł. Z kolei roczna produkcja powinna sięgać 110 tys. MWh.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.