Surowce i paliwa

PKN Orlen: Huby wodorowe napędzą rafinerie

W Trzebini, Włocławku i Płocku – w tych trzech lokalizacjach PKN Orlen postawi pierwsze w Polsce instalacje do produkcji zielonego wodoru. Pierwsza z nich rozpoczęła już pracę w rafinerii w Trzebini.
Foto: materiały prasowe

PKN Orlen oddaje do użytku pierwszy z trzech zakładów produkcji wodoru, który będzie napędzać instalacje do produkcji zielonego glikolu – ta instalacja także została przekazana do użytkowania. Nowe inwestycje w Trzebini mają za sobą rozruch i rozpoczęły pracę. Inwestycje pochłonęły 400 mln zł i przyczynią się do wzrostu zysku operacyjnego EBITDA firmy o ponad 50 mln zł rocznie. Orlen Południe z Grupy Orlen będzie wytwarzać 30 tys. ton ekologicznego glikolu rocznie. Będzie to największy w Europie zakład wytwarzający ten produkt.

– Zapotrzebowanie na ten bioprodukt rośnie nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Polska będzie europejskim liderem w jego produkcji – powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.