REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Onico ma dwa zarządy i dwie rady

Akcjonariusze mniejszościowi i główny udziałowiec nie uznają organów spółki powołanych przez drugą stronę. W spór zaangażowano sąd, który potwierdził ważność ostatniego walnego zgromadzenia i racje osób biorących w im udział.
Foto: materiały prasowe

Rada nadzorcza Onico ustanowiona na walnym zgromadzeniu w dniu 25 września, w którym udział brali jedynie akcjonariusze mniejszościowi, powołała nowy zarząd spółki. Członkami zarządu zostali Roman Rynio i Wojciech Kotlarek. Wcześniej nowa rada z funkcji prezesa Onico odwołała Andrzeja Kociubińskiego. Ten jednak działań akcjonariuszy mniejszościowych nie uznaje.

Prezes nie ustępuje

W raporcie giełdowym, podpisanym przez Kociubińskiego, można przeczytać, że odbyło się jedynie spotkanie grupy pięciu osób tytułujących się radą. Udział w nim wzięli: Jarosław Kołkowski (przewodniczący rady) oraz Ireneusz Raczyński, Stefan Jaworski, Krzysztof Korwin-Kossakowski i Piotr Kostarski. Kociubiński nie uznaje ich działań za prawomocne i przekonuje, że obecnie jedynym członkiem zarządu, mającym pełne wsparcie głównego udziałowca, czyli Capitale Tre Investment jest on. Z kolei członkami rady mają być jedynie: Anna Przywecka-Turczyn, Paweł Poniedzielnik, Mateusz Wirkus oraz Kołkowski i Raczyński. Jak z tego wynika, dwie osoby uznawane są za członków rady Onico przez obie strony sporu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA