Surowce i paliwa

PGNiG zwiększa pojemności magazynów gazu

Koncern może już tworzyć w naszym kraju zapasy błękitnego paliwa przekraczające 3,23 mld m sześc. W przyszłym roku znowu wzrosną za sprawą inwestycji realizowanej w Kosakowie.
Foto: Bloomberg

We wrześniu przyszłego roku PGNiG chce zakończyć budowę kolejnych dwóch komór do magazynowania gazu ziemnego w Kosakowie (woj. pomorskie). W efekcie do końca 2021 r. powinny zostać udostępnione dodatkowe pojemności sięgające ok. 60 mln m sześc. Tym samym w podziemnych magazynach należących do spółki będzie można zgromadzić do 3234 mln m sześc. surowca, z czego ok. 300 mln m sześc. w Kosakowie.

Na tym jednak nie koniec. – Trwają prace analityczne i planistyczne związane z dalszą rozbudową pojemności podziemnych magazynów gazu. Decyzje inwestycyjne w tym zakresie znajdą swoje odzwierciedlenie w aktualizowanej strategii grupy kapitałowej PGNiG – informuje biuro public relations spółki. Koncern nie ujawnia, ile pieniędzy planuje wydać na rozbudowę magazynów gazu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.