REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Analitycy wierzą w JSW

Zdaniem analityków Haitong Banku akcje węglowej spółki są niedowartościowane. Dlatego rekomendują „kupuj”, wyceniając je po 102,60 zł.
Foto: materiały prasowe

Na zamknięciu wtorkowej sesji akcje JSW wyceniane były na giełdzie po 78,46 zł.

Autorzy rekomendacji oceniają, że średnia cena benchmarkowa dla węgla twardego HCC na 2018 rok wyniesie 198 USD (wobec 170 USD w ich poprzednim raporcie). Zmiana wynika z założenia, że stymulacja rynku budowlanego, który jest największym konsumentem stali pozostaje jednym z nielicznych narzędzi, jakie chińskie władze mogą użyć, by pobudzić wzrost gospodarczy. - Wydaje się to tym bardziej zasadne, ponieważ Chiny mogą wkrótce zacząć odczuwać skutki amerykańskich ceł i szeroko zakrojonej walki z parabankami i finansowaniem pozabankowym - zauważono.

Analitycy Haitong Banku spodziewają się ograniczonej podaży, spowodowanej sporem największego australijskiego przewoźnika i właściciela infrastruktury kolejowej Aurizon z Queensland Competition Authority (tamtejszy urząd antymonopolowy). Rozwiewa on nadzieje na wzrost potencjału eksportowego Australii liczonego r/r, a także niższą produkcją r/r w Chinach i innych krajach, jako że wzrost wydatków kapitałowych w branży wyraźnie wyhamował w ostatnich latach.

Innym czynnikiem działającym na korzyść JSW powinno być potencjalne przywrócenie dywidendy począwszy od 2019 roku. Choć analitycy szacują, że w tym roku na remonty, nowe projekty i przejęcie PBSz spółka wyda około 2 mld zł, to zakładają, że dywidenda w 2019 r. wyniesie 3,34 zł na akcję, co daje stopę dywidendy na poziomie 4,5 proc.

Pierwsze rozpowszechnienie rekomendacji nastąpiło 10 sierpnia, o godz. 8:36. Powyższy materiał jest jedynie jej streszczeniem. Pełna wersja raportu dostępna jest na stronie: www.haitongib.com/en/what-we-do/research


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA