Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Adam Sikorski, prezes Unimotu, mówi, że grupa, rozwijając własną sieć stacji, chce zwiększyć sprzedaż paliw i zapewnić sobie stabilny kanał odbioru swoich produktów.
Unimot, grupa specjalizująca się w handlu paliwami płynnymi, energią elektryczną i gazem ziemnym, coraz mocniej rozwija sieć stacji paliw działających pod marką Avia. Firma szczególnie aktywna jest w obszarze importu oleju napędowego i gazu LPG. Jednym z kluczowych ich odbiorców są stacje paliw. – Jest to dla nas ważna część biznesu, która regularnie przynosi grupie zyski. Rozwijając własną sieć stacji paliw pod marką Avia, chcemy jeszcze bardziej zwiększyć sprzedaż paliw do segmentu stacji i jednocześnie zapewnić sobie stabilny kanał odbioru naszych produktów – mówi Adam Sikorski, prezes Unimotu.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Inwestorzy realizujący nowe elektrownie gazowe, które nie zyskały wsparcia w postaci wygranych aukcji rynku mocy (forma pomocy publicznej( w poprzednim roku, wygrali tegoroczne aukcje dogrywkowe. Chodzi m.in. o projekty Energi i Enei. Ta ostatnia firma jednocześnie podpisała zaraz po zakończeniu aukcji umowę z wykonawcą.
W tym roku spółka istotny potencjał wzrostu widzi na rynku bitumenów i fotowoltaiki. Duże wyzwania związane są za to z handlem LPG. Niezależnie od tego stawia na rozwój w nowych obszarach m.in. na rynku biogazu i wydobycia gazu ziemnego.
Spółka przedstawiła najnowsze efekty wdrażania Planu Strategicznej Transformacji, a więc tzw. planu naprawczego finansów spółki. Zarząd podkreśla, że nastąpiła poprawa efektywności wydobycia i uproszczenie zasad współpracy w Grupie Kapitałowej JSW. Miała nastąpić także poprawa w zarządzaniu kosztami oraz racjonalizacja zakupów. Spółka rusza z kolejnymi pilotażami, które mają poprawić wydobycie.
Bogdanka, mimo niesprzyjającego otoczenia, niskich cen węgla i spadającym popytem na węgiel w kraju, osiągnęła po pierwszym półroczu dodatnie wyniki - wynika ze wstępnych szacunków. Rok wcześniej spółka odnotowała stratę.
Koncern prowadzi też prace nad uelastycznieniem linii technologicznych służących do efektywnego ich przetopu. Ponadto do rozważenia jest wykorzystanie składowisk odpadów jako potencjalnego źródła surowców materiałowych i energetycznych.
Związki zawodowe PGG chcą podwyżki wynagrodzeń nie tylko w tym, ale i w 2026 roku.