REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

JSW z potencjałem

Według specjalistów Domu Maklerskiego BDM akcje węglowej spółki są niedowartościowane. Dlatego rekomendują kupowanie jej papierów, wyceniając je po 102 zł.
Foto: materiały prasowe

Rekomendacja została wydana przy cenie rynkowej 86,66zł. Na zamknięciu środowej sesji za akcje JSW płacono na giełdzie 89,74 zł.

Autorzy rekomendacji zmienili swoje nastawienie do jastrzębskiej spółki. - Nasze optymistyczne podejście w krótkim terminie wynika z obserwowanych wysokich cen węgla koksowego na rynkach światowych. Spółce sprzyja również zachowanie walut, co powinno budować dodatkową marżę przynajmniej w II i III kwartale 2018 r. Nie widzimy też istotnych turbulencji na rynkach stali i decydujące znaczenie dla dobrej rentowności hut mają wprowadzone/wprowadzane bariery ochronne w poszczególnych obszarach gospodarczych. Tym samym akcentujemy impulsy wzrostowe dla JSW jakie powinny być odczuwalne w krótkim horyzoncie czasowym - argumentują analitycy.

Skorygowali w górę swoje założenia na 2018 rok zarówno w obszarze segmentu węgiel jak i w segmencie koks, a głównym powodem bardziej optymistycznego podejścia są wysokie ceny węgla koksowego, dobra sytuacja w branży związanej z produkcją stali oraz poprawa sytuacji FX dla grupy.

Prognoza DM BDM zakłada, że EBITDA JSW w tym roku wyniesie nieco ponad 3,8 mld zł przy przychodach na poziomie prawie 9,7 mld zł. W 2019 roku oczekują, że EBITDA spółki obniży się do 3 mld zł, a przychody wyniosą 9,3 mld zł.

Pierwsze rozpowszechnienie rekomendacji nastąpiło 6 czerwca, o godzinie 8:59. Powyższy materiał jest jedynie jej streszczeniem. Pełna wersja raportu dostępna jest na stronie bdm.com.pl.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA