REKLAMA
REKLAMA

Surowce i paliwa

Polenergia może ograniczyć apetyt na świeży kapitał

Strategię inwestycyjną spółki w zakresie rozbudowy projektów wiatrowych w 2016 r. poznamy w przyszłym tygodniu. Od tych planów będzie zależeć wielkość planowanej emisji akcji.

Zbigniew Prokopowicz, prezes Polenergii, w przyszłym tygodniu opowie o planach inwestycyjnych i losach planowanej emisji.

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński Robert Gardziński

Wartość emisji planowanej przez Polenergię może być znacznie niższa niż zakładane maksymalnie 420 mln zł. Powód? Spółka ze względu na brak w ustawie o OZE okresu przejściowego dla obowiązywania zielonych certyfikatów niekoniecznie musi zrealizować wszystkie wiatrowe projekty.

Ograniczenie inwestycji?

Tak przynajmniej podejrzewa Bartłomiej Kubicki z Societe Generale. – Spółka zakładała początkowo, że będzie mogła budować w dotychczasowym systemie nawet do końca przyszłego roku. Potem mówiła o półrocznym okresie przejściowym. Tymczasem zielone certyfikaty za produkcję dostaną tylko te źródła, które zaczną pracę do końca tego roku – tłumaczy analityk.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do serwisu parkiet.com
    Otrzymujesz dostęp do serwisu www.parkiet.com:
  • sekcje „Wiadomości, Fundusze inwestycyjne, Analiza Techniczna, Kryptowaluty oraz Notowania”,
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
Kup teraz

Powi�zane artyku�y

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA