Przemysł

Apator doceniony przez analityków

Zdaniem ekspertów Noble Securities akcje producenta mierników mają potencjał wzrostowy. W związku z tym rekomendują kupowanie papierów spółki wyceniając je po 33,80 zł.
Foto: materiały prasowe

W trakcie czwartkowej za akcje Apatora płacono na giełdzie około 27,80 zł.

Autorzy rekomendacji liczą, że przyszły rok przyniesie poprawę wyników finansowych spółki. - Oczekujemy poprawy rentowności w 2018 r. wynikającej przede wszystkim z lepszego miksu produktowego w segmencie opomiarowania i zakończenia restrukturyzacji w obszarze systemów sieciowych (brak one-offów) - uważają.

Ich zdaniem Apator może w niedługim czasie stać się przedmiotem przejęcia, biorąc pod uwagę wysokie dyskonto względem zachodnich spółek z segmentu AKPiA oraz zainteresowanie potencjalnych inwestorów branżowych.

Wśród najważniejszych wyzwań dla spółki wskazali rozliczenie ostatnich długoterminowych kontraktów Rectora i test na utratę wartości w Rectorze, zaznaczając, że na poziomie biznesowym spółka najgorszy czas ma już za sobą.

Prognoza analityków Noble Securities zakłada, że w tym roku zysk netto Apatora wyniesie 61 mln zł przy przychodach sięgających 899 mln zł. W 2016 roku zysk netto wzrośnie do 73 mln zł, a sprzedaż obniży się do 866 mln zł.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły