REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Przemysł

Alumetal stawia na wzrost mocy

Poprawa wydajności i efektywności produkcji, kontrola kosztów i szersza oferta produktowa mają zapewnić wzrost wyników w kolejnych latach.

Agnieszka Drzyżdżyk, prezes Alumetalu.

Foto: Archiwum

Zarząd producenta aluminium z przetopu złomu zdecydował o modyfikacji planu inwestycyjnego zakładu w Kętach, w wyniku czego nastąpi wzrost zdolności produkcyjnych grupy z 250 tys. ton rocznie do 270 tys. ton. To pociągnie za sobą wzrost wydatków inwestycyjnych projektu o ponad 12 mln zł.

Wzrost wydatków

– Po analizach rozwiązań technologicznych zaproponowanych przez dostawców wybraliśmy technologię, która zapewni istotnie większą wydajność i zmniejszy jednostkowe koszty produkcji. Stawiamy na nowoczesność i kompleksowość, także w zakresie zarządzania odpadami produkcyjnymi. Dodatkowo nowa linia produkcyjna będzie oparta na gazie ziemnym zamiast energii elektrycznej – wskazuje Agnieszka Drzyżdżyk, prezes Alumetalu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA