Przemysł

Famur: Zielone obligacje na transformację

Producent maszyn górniczych zamierza przyspieszyć uniezależnienie portfela przychodów i zmniejszyć zaangażowanie coraz bardziej schyłkową działalność górniczą. W tym celu Famur zdecydował o emisji tzw. zielonych obligacji serii C o łącznej wartości nominalnej nie wyższej niż 400 mln zł.
Foto: materiały prasowe

To efekt zawartej we wrześniu umowy z Santander Bank Polska, Bankiem Pekao oraz Domem Maklerskim BOŚ. Na jej mocy spółka może podjąć decyzję o wielokrotnym przeprowadzeniu emisji zielonych obligacji. Łącznie ich wartość nie przekroczy maksymalnej kwoty programu 1 mld zł.

Cena emisyjna obligacji serii C będzie wynosić 1000 zł za sztukę. Obligacje będą oprocentowane według zmiennej stopy procentowej opartej na stawce WIBOR 6M, powiększonej o marżę w wysokości 290 punktów bazowych w skali roku dla każdego okresu odsetkowego. Odsetki od obligacji serii C będą wypłacane co sześć miesięcy. Data emisji serii C to 3 listopada 2021 r., a datę wykupu ustalono na 3 listopada 2026 r.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.