Przemysł

Dębica: Popyt powrócił na rynek opon

Zysk zamiast straty i dużo wyższe przychody w II kwartale.
Foto: Adobestock

W tym roku Dębica ma korzystne warunki do odbudowy wyników po ich pandemicznym załamaniu w 2020 r. Z najnowszych danych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Opon i Gumy (ETRMA) wynika, że w II kwartale na rynku europejskim sprzedano nieco ponad 50 mln opon do samochodów osobowych, o 44 proc. więcej niż analogicznym kwartale poprzedniego roku. Tym samym poziom kwartalnej sprzedaży powrócił do poziomów sprzed pandemii (porównując z II kwartałem 2019 r.).

Co istotne, znaczący dwucyfrowy wzrost nastąpił we wszystkich segmentach rynku. W przypadku opon do samochodów ciężarowych sprzedaż była nawet o 9 proc. wyższa niż przed pandemią, osiągając poziom 3,2 mln sztuk. – W II kwartale 2021 r. utrzymał się pozytywny trend na rynku opon do samochodów osobowych, jak i ciężarowych. Trwające odtworzenie popytu przełożyło się pozytywnie na nasze wyniki finansowe w I półroczu. Aktywnie wykorzystujemy sprzyjające warunki rynkowe, stale rozwijając ofertę produktową. Jednocześnie uważnie monitorujemy okoliczności rynkowe oraz zmieniające się wymogi sanitarne, aby szybko podejmować adekwatne decyzje, zapewniające ciągłość działalności i bezpieczeństwo finansowe spółki – komentuje Leszek Szafran, prezes Dębicy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.