REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Kęty. Dywidenda pod lupą

22 sierpnia przypada dzień ustalenia prawa do dywidendy w spółce Kęty. To oznacza (uwzględniając okres rozliczeniowy), że wtorek jest ostatnim dniem, w którym można kupić akcje z prawem do wypłaty.
Foto: materiały prasowe

W sumie do akcjonariuszy popłynie w tym roku 24 zł na akcję – w dwóch transzach: 5 września i 7 listopada. Przy aktualnym kursie rynkowym stopa dywidendy jest wysoka i sięga 7,6 proc.

Dług netto spółki wynosi obecnie 709 mln zł. Po trzecim kwartale ma wzrosnąć o maksymalnie 40 mln zł (w tym kwartale zostanie wypłacona pierwsza, mniejsza rata dywidendy). DM BDM w opublikowanym niedawno raporcie dotyczącym tej spółki podkreśla, że na początku czerwca zakończyła ona przegląd opcji strategicznych. Zarząd podjął decyzję o kontynuowaniu dalszej ekspansji w oparciu o posiadane aktywa, co ma pozwolić utrzymać bezpieczną sytuację finansową i pozostawać bez wpływu na realizowaną politykę dywidendową.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA