REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Analitycy wierzą w Inter Cars

Według analityków Domu Maklerskiego BOŚ akcje dystrybutora części samochodowych są niedowartościowane. W związku z tym rekomendują kupowanie papierów spółki, wyceniając je po 301,30 zł.
Foto: materiały prasowe

Rekomendacja została wydana przy cenie 264,50 zł. W trakcie czwartkowej sesji za akcje Inter Carsu płacono na giełdzie około 271 zł.

Zdaniem autorów rekomendacji kluczowym argumentem przemawiającym za spółką jest perspektywa poprawy wyników. - Po spadku r/r zysku netto w 2017 roku zakładamy pewną poprawę w br. Prognozujemy 8 mld zł przychodów w br. (wzrost o 15 proc. r/r), co implikuje 1% wzrost względem poprzedniej prognozy. Zgodnie z założeniami Spółki, w 2020 roku przychody Inter Carsu powinny przekroczyć próg 10 mld zł. Rosnąca liczba pojazdów na polskich drogach sprzyja wzrostowi przychodów - oczekują analitycy.

Zwracają uwagę, że oczekiwany przez spółkę wzrost przychodów  wymusza oferowanie konkurencyjnych cen. - Jest on możliwy za sprawą wzrostu rynku samochodowych części zamiennych i wzrostu organicznego. Spółka planuje uruchomienie kilkudziesięciu nowych filii w br. (w 2017 uruchomiła 62, na koniec roku miała 507 podmiotów działających w 16 krajach, w tym 243 w Polsce i 264 za granicą) i centrów dystrybucji regionalnej w Pradze i Sofii. Rozszerzenie asortymentu, zwłaszcza za granicą, oznacza dodawanie do oferty mniej zyskownych produktów, co wpływa negatywnie na marżę zysku brutto na sprzedaży, przede wszystkim na początku. Niemniej spodziewamy się optymalizacji kosztów dzięki nowemu centrum logistycznemu w Polsce (oszczędności szacowane na 10 mln zł w br.) oraz w Rumunii i Bułgarii (w II poł. br.) – przyznają eksperci.

Prognoza DM BOŚ zakłada, że zysk netto Inter Carsu w 2018 r. wyniesie 273,6 mln zł przy przychodach na poziomie prawie 8 mld zł. W kolejnym roku zysk wzrośnie do 324,7 mln zł, a przychody osiągną wartość ponad 9,1 mld zł.

Pierwsze rozpowszechnienie rekomendacji nastąpiło 26 lipca, o godzinie 8.50. Powyższy materiał jest jedynie jej streszczeniem. Pełna wersja raportu dostępna jest na stronie bossa.pl


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA