Przemysł

Aplisens: Rekordowy początek

23,1 mln zł przychodów zanotowała w I kwartale grupa Aplisens. Oznacza to wzrost o 12,8 proc. w porównaniu z tym samym kwartałem poprzedniego roku. EBITDA wyniosła 5,6 mln zł, co daje wzrost o 17,5 proc. Zysk netto wyniósł 3,2 mln zł wobec 2,54 mln rok wcześniej.

Adam Żurawski, prezes Aplisensu

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Do wzrostu przychodów przyczyniła się zwyżka sprzedaży na rynkach Wspólnoty Niepodległych Państw, Rosji, Ukrainy i Białorusi, które dały wynik o ponad 1,8 mln zł wyższy niż rok wcześniej.

– Liczymy, że założone zwyżki sprzedaży – 14 proc. – w krajach wspólnoty zawarte w strategii zostaną zrealizowane. Optymistycznie patrzymy też w kierunku Unii Europejskiej, gdzie rośnie zainteresowanie naszymi produktami. Spodziewamy się też wzrostu sprzedaży w kraju od 5 do 9 proc. – mówi Adam Żurawski, prezes Aplisensu.

W I kwartale spółka wydała na inwestycje 2,5 mln zł. Najwięcej na zakup maszyn i urządzeń oraz badania. Zainwestowała też w przepływomierze elektromagnetyczne – rozpoczęcie ich seryjnej produkcji planuje w połowie 2019 r.

Aplisens jest producentem i dostawcą aparatury kontrolno-pomiarowej. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2008 r. aZA

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.