REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

Lug zwiększa EBITDA o 49 proc.

Firma działająca w branży budowlanej poprawiło wyniki w I kwartale względem trzech pierwszych miesięcy ubiegłego roku.
Foto: Fotorzepa, Marek Obremski

Pod względem przychodów wynik osiągnięty od stycznia do marca wynosił 42,05 mln zł. Był on wyższy o 20,1 proc. względem I kwartału ubiegłego roku. Przychody były jednak niższe o 8 mln zł niż w IV kwartale ubiegłego roku. IV kwartał to jednak szczególny okres w roku, w którym przychody Lugu były najwyższe - również w latach wcześniejszych. Wynik z ubiegłego kwartału jest jednak dobrą prognozą na kolejne miesiące, ponieważ osiągnięty wynik jest zbliżony do wyników osiąganych w II i III kwartale ubiegłego roku, czyli kwartałów, w których przychody każdego roku są zdecydowanie wyższe od wyników z I kwartału.

Marża brutto osiągnięta ze sprzedaży produktów wynosiła 41 proc. i wzrosła o 0,4 p.p. względem I kwartału 2018 r. EBITDA mimo nowych regulacji MSSF 16 wzrosła o 49,1 proc. i wynosiła 3,46 mln zł.

Wpływ na wyniki spółki miał najwyższy w historii firmy poziom eksportu produktów i usług z tytułu których pochodzi prawie 67 proc. przychodów osiągniętych w I kwartale.

Firma zarobiła w ciągu trzech pierwszych miesięcy br. 1,3 mln zł i jest to wynik o 14 proc. wyższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Kurs akcji Lugu notowanego na NewConnect rósł w środowe popołudnie o 4,2 proc. i wynosił 7,5 zł.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA