Przemysł

Famur rozważa emisję zielonych obligacji

Famur chce postawić kolejny krok w kierunku zielonej transformacji i rozważa przeprowadzenie emisji zielonych obligacji. W piątek notowania spółki wzrosły o 2,5 proc.
Famur Foto: materiały prasowe

10 września została zawarta umowa programowa pomiędzy Famurem a Santander Bank Polska, Bankiem Pekao oraz Domem Maklerskim BOŚ, dzięki której spółka będzie mogła podjąć decyzję o wielokrotnym przeprowadzeniu emisji obligacji w tym tzw. zielonych w ramach Programu Emisji Obligacji. Podpisana umowa jest kontynuacją modyfikacji kierunków strategicznych i ich dostosowania do zmian w otoczeniu zewnętrznym, mających na celu przekształcenie grupy Famur w holding inwestujący w zieloną transformację. Emisja obligacji jest nieograniczona i nie przekroczy maksymalnej kwoty programu 1 mld PLN.

- Podpisując umowę programową, dajemy sobie możliwość wyemitowania zielonych obligacji, zyskując tym samym opcje finansowania zrównoważonych inwestycji, które przynoszą korzyści dla środowiska i sprzyjają realizacji celu wyznaczonego przez grupę, którym jest osiągnięcie do 2024 r. ok. 70 proc. przychodów pochodzących z obszarów nie związanych z węglem energetycznym – w tym energetyki odnawialnej, transportu i logistyki oraz z szans i korzyści wynikających z globalnego przechodzenia do niskoemisyjnych gospodarek – mówi Mirosław Bendzera, prezes spółki Famur.

Spółka poinformowała także, że obligacje w ramach Programu Emisji będą emitowane z terminami zapadalności od 3 lat do 10 lat i będą obligacjami niezabezpieczonymi.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.