REKLAMA
REKLAMA

Oszczędzanie

TOP 10 lokat na 12 miesięcy. Grudzień 2018 r.

Najlepsze lokaty roczne na koniec okresu umownego mogą dać od 126 zł do 251 zł dodatkowego zysku dopisanego do naszego kapitału początkowego, który ustalony jest na kwotę 10 tys. zł. Najwyższa stawka oprocentowania dostępna obecnie na rynku, to 3,1 proc. w skali roku.
Foto: Adobestock

Najkorzystniejszą ofertę ma Idea Bank. 3,1 proc. zyskać można na Lokacie NR 1 . Produkt dostępny jest dla wszystkich, bez wyjątku. Nie wymaga też zakładania konta. Na lokatę można wpłacić od 500 zł do maksymalnie 1 mln zł.

Posiadacze konta w Nest Banku mogą zyskać do 2,85 proc. w skali roku. W ich przypadku wystarczy, że zakładając Nest Lokatę Lojalną, będą otrzymywać regularne przelewy wynagrodzenia na Nest Konto w kwocie minimum 1 tys. zł lub jeśli prowadzą własny biznes – będą mieli stałe wpływy na BIZnest Konto w kwocie minimum 6 tys. zł (dodatkowym warunkiem jest wykonywanie płatności do ZUS lub US).

W Getin Banku, na Lokacie na Nowe Środki na 12 miesięcy wypracować można 2,5 proc. odsetek w skali roku. Ofertą objęte są wyłącznie nowe środki tj. nadwyżka powyżej saldo środków złotowych klienta według stanu na dzień 16 grudnia 2018 r. Minimalna kwota pojedynczej lokaty wynosi 500 zł, maksymalnie na rachunku zdeponować można do 1 mln zł.

Stawkę oprocentowania rzędu 2,25 proc. w skali roku na rocznej EKOlokacie Plus oferuje swoim klientom Bank Ochrony Środowiska. Warunkiem jest: posiadanie konta osobistego, utrzymywanie  na rachunku średniomiesięcznego salda w wysokości 10 proc. kwoty założonej lokaty oraz dokonywanie transakcji kartą debetową na kwotę minimum 300 zł w każdym miesiącu trwania umowy. Lokatę można założyć z środków na minimalnym poziomie 1 tys. zł. Bank nie wyznacza limitu wpłat.

Na Lokacie na nowe środki w Alior Banku otrzymać można oprocentowanie na poziomie 2,2 proc. w skali roku. Minimalna kwota wpłaty na rachunek depozytu wynosi 1 tys. zł (maksymalnie do 200 tys. zł). Nowe środki Alior wylicza jako środki ponad łączne saldo środków zgromadzonych na ROR, rachunkach oszczędnościowych i lokatach w złotych polskich, według stanu na dzień 15 listopada 2018 r. Lokatę założyć można bez obowiązku otwierania rachunku osobistego.

Odsetki w wysokości 2,1 proc. w skali roku gwarantuje Toyota Bank. Wskazana stawka obowiązuje na rocznej Lokacie Plus. Założenie lokaty wymaga otwarcia rachunku osobistego. W tym przypadku -  Moto Konta. Minimalna kwota zasilenia depozytu wynosi 5 tys. zł. Bez limitu wpłat.

PlusBank i Credit Agricole płacą oszczędzającym do 2 proc w skali roku. W Credit Agricole należy skorzystać z oferty na nowe środki, a w PlusBanku założyć lokatę terminową online (w systemie bankowości elektronicznej) lub mobilnie. Minimalna kwota wpłaty w obu przypadkach wynosi 1 tys. zł. W Credit Agricole maksymalny wkład nie może być wyższy niż 100 tys. zł. Nowe środki bank wylicza jako środki, które stanowią przyrost salda w stosunku do stanu środków zgromadzonych na koncie klienta na dzień 30 września 2018 r. W PlusBanku nie ma podobnych ograniczeń.

W mijającym miesiącu, z 2 proc. do 1,9 proc. w skali roku, spadło oprocentowanie Lokaty Horyzont Zysku w Banku Millennium. Oferta dedykowana jest klientom deponującym nowe środki. Na lokacie można złożyć od 1 tys. do maksymalnie 100 tys. zł Saldo nowych środków bank wylicza na koniec dnia 16 października 2018 r.

Podobnie jak w Banku Millennium, tak i w Santander Consumer Banku zyskać można do 1,9 proc. w skali roku. Oferta Santandera dotyczy nowych środków deponowanych na Lokacie Online Nowe Środki. Saldo nowych środków określone jest jako wolumen środków znajdujących się na należących do klienta rachunkach lokat terminowych według stanu na dzień 15 października 2018 r. Minimalna kwota wpłaty na depozyt wynosi 1 tys. zł, maksymalnie przelać na niego można do 250 tys. zł.

Oprocentowanie Lokaty klasycznej w BGŻOptima wynosi 1,8 proc. w skali roku. Produkt wymaga założenia konta osobistego. Na rachunek depozytu można wpłacić minimum 1 tys. zł, bez ograniczeń w kwocie maksymalnej.

Dziesiątkę najlepiej oprocentowanych lokat rocznych z wkładem w wysokości 10 tys. zł zamyka eurobank z Lokatą terminową zakładaną przez aplikację mobilną. Oprocentowanie depozytu wynosi 1,55 proc. w skali roku. Aby założyć lokatę mobilną należy być właścicielem konta osobistego w dowolnym pakiecie. Najniższa możliwa kwota wpłaty wynosi 200 zł, ale można zainwestować dowolną ilość środków.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA